Karboniseerimata mineraalvesi

Karboniseerimata mineraalvesi terviseteadlikule aktiivsele inimesele

Poelettidele on jõudnud Eesti esimene looduslik karboniseerimata mineraalvesi Värska Originaal. See on suurepärane uudis kõigile gaasita vee austajatele, sobib ideaalselt spordisõprade kaaslaseks ning võib olla abiks mitmete tervisehädade puhul.  

Värska Originaali looduslik mineraalvesi pärineb 470 meetri sügavuselt maapõuest ning sisaldab liitri kohta üle kahe grammi mineraale, sealhulgas naatriumit, kaaliumit, kaltsiumit ja kloriide. Karboniseerimata mineraalveele ei ole lisatud süsihappegaasi, nii sobib see paljudele, kellele nn mullivesi ei meeldi või on tervislikult vastunäidustatud. Karboniseerimata mineraalvesi sobib hästi tegev- ja tervisesportlastele.

Isegi mõõdukalt sportides, füüsilist tööd tehes või kuumas keskkonnas viibides kaotab organism higistades vett ja mineraalaineid. Nn puhta vee joomine ei aita alati organismi veevarude taastamisele kaasa: see küll imendub kiiresti, kuid eemaldub sama kiiresti neerude kaudu. Abiks on mineraalvee joomine, mis taastab organismi mineraalitasakaalu.

Karboniseerimata mineraalvesi sobib hästi spordijoogi põhjaks. Pikaajalise füüsilise pingutuse korral on vaja taastada nii organismi vedelikuvarud, mineraalained kui ka süsivesikud. Värska Originaali loodusliku mineraalvee segamine pooleks puuviljamahlaga tagab organismile vajalikud mineraalained ja süsivesikud ning seda sobib tarbida nii füüsilise pingutuse eel, ajal kui ka järel.

Mineraalvee joomist võib soovitada neile, kes tahavad kaalu langetada. Neile, kes sportides kaalust alla tahavad võtta, spordijoogid ei sobi, sest sinna on alati lisatud suhkruid. Rohke higistamise tõttu kiputakse aga normaalsest enam vett ja mineraale kaotama, mistõttu tasub puhtale veele eelistada mineraalide sisaldusega vett.

Värska spordijook

  • 1 osa apelsinimahla
  • 1 osa karboniseerimata mineraalvett Värska Originaal

Sega võrdsetes kogustes apelsinimahla ja Värska Originaali mineraalvett. Joo nii füüsilise pingutuse eel, ajal kui ka järel. Proovi ka teiste mahladega!  

* Soovitused karboniseerimata mineraalvee tarbimise kohta pärinevad Tallinna Ülikooli 2011. aasta aruandest “Värska mineraalvee mikrobioloogilised uuringud, mineraalvee keemilise koostise analüüs lähtudes tervislikkuse aspektist ning sellest lähtuvalt soovituste väljatöötamine”. Koostajad: dots Kai Künnis-Beres ja dots Kristjan Port.

etEesti
en_USEnglish ru_RUРусский fiSuomi etEesti