Mineraalvesi – parem kui kraanivesi

Kõik teavad, et puhas vesi on maitsetu, värvusetu ja lõhnatu vedelik. Meil müüdavate villitud vete kohta seda küll väita ei saa. Ainuüksi erinevaid maitsevarjundeid on palju.
Villitud vesi võib olla lume-, maheda-, sooda-, hapu-, mõru-, soola- või magusamaitseline. Ja ikkagi kerkib küsimus, miks siis üha rohkem inimesi maailmas eelistab juua pudelisse villitud vett?

Põhjuseid on mitmeid. Erinevalt teistest jookidest ei anna vesi organismile kaloreid, kuid on organismile hädavajalik toitaine. Lisagem siinkohal, et mineraalvesi ei asenda ega korva täisväärtuslikku tasakaalustatud toitumist.

Samas suudab inimene veeta elada vaid lühikest aega. Paljudes piirkondades on joogivee koostis alla igasugust arvestust. Vananenud ja roostetavad torustikud ning veetarbimise üldine vähenemine põhjustavad sageli kraanivee ebameeldivat lõhna, maitset ja hägusust.

Looduslikud mineraalveed kuuluvad selliste kaupade hulka, millele ei tohi lisada E numbrikoodiga aineid ehk lisaaineid. Erandiks on mineraalvee karboniseerimine, mille käigus lisatakse süsihappegaasi (E290).
Kindla keemilise koostisega vee tarbimine aitab reguleerida ka organismi mineraalainevahetust. Tavaliselt eelistavad tarbijad suure kaaliumi- ja madala naatriumisisaldusega vett, millel on oma osa organismist liigse naatriumi eemaldamisel.

Tänapäeval on kindla eluõiguse omandanud ka kaltsiumirikkad mineraalveed, milles nähakse ühte võimalust luude hõrenemise ehk osteoporoosi ennetamiseks.

Mineraalvesi on sobilik toidu valmistamiseks. Nii kasutatakse mineraalvett mitmete jookide lahjendamiseks, kastmete valmistamiseks, suppide keetmiseks ja isegi imikutoitude valmistamiseks. Tõsi, viimasel juhul on kehtestatud tarbitavale mineraalveele hulk erinõudeid.

Tasub teada, et rohke higistamise korral on nõrgalt soolakas vesi ideaalne jook, mis taastab ka organismist väljunud soolade varud. Juues mineraalvett, korvate higistamisel kaotatud vedeliku ja mineraalsoolad.

Ei maksa unustada sedagi, et rohke veetarbimine on tänapäeval popp ning kuulub moodsa elustiili juurde. Eriti sobib see saleduskuuri järgivatele inimestele, sest nii mõnigi kord, kui on vastupandamatu soov midagi näksida, aitab esmase näljatunde leevendamiseks klaasist mineraalveest. Ega ilmaasjata ei ole mineraalvee joomine ja nahale pihustamine äärmiselt populaarne just modellide seas.

Ja lõpuks, raske on leida paremat janukustutajat kui puhas ja jahe joogivesi. Muide, mineraalvesi tervendab ja võimendab maitseaistinguid.

etEesti
en_USEnglish ru_RUРусский fiSuomi etEesti