Värska Originaal

Ühel 1967. aasta kevadpäeval alustati geoloog Vladimir Tassa eestvedamisel Värska lahe lõunasopis Õrsava järve kaldal puurimistöödega, mille eesmärk oli jõuda haruldase maa-aluse veekoguni. Terve suve väldanud puurimisega jõuti lõpuks 470 meetri sügavusele. Just nii sügaval pidi geoloogide luureandmetel Värska lahe all asetsema suur looduslik kivikauss, mille sügavam veehorisont oli tekkinud juba 500 miljonit aastat tagasi. Seal peituval kristallpuhtal veel oli olnud miljoneid aastaid aega koguda endasse vajalikke mineraale – naturaalsel moel ja just parajal määral. Lõplikult kujunes mineraalvesi välja aga umbes 10 000 aastat tagasi, kui sellele lisandus jääaja liustike sulamisest tekkinud kristalselt puhas vesi.
 
Geoloogide ennustus osutuski täpseks ning õnneks leidus seda haruldast vett piisavalt. Nii rajatigi mõned aastad hiljem puuraugu juurde ka tehas, kus hakati villima naturaalset mineraalvett, mis sai tuntuks kui Värska vesi. Et traditsioonid jätkuks, villime sedasama kristallpuhast Värska Originaali, millel on vanust just parasjagu – nii oma väärikad 500 miljonit aastat – taas selle väärilisse kvaliteetsesse klaaspudelisse.

Anioonid: 

Cl- 1280–1410 mg/l
SO4 16–21 mg/l

Katioonid:
Na+ 605–670 mg/l
Ca4+ 116–129 mg/l
K+ 19,5–21,5 mg/l
Mg2+ 40–44,5 mg/l

VarskaOriginaal_ALUSELINE_noncarb_1,5PET_vari

Värska Originaali aluseline mineraalvesi

Värska Originaali aluseline mineraalvesi on tervistav sõõm kogu kehale. Alkohol, kohv, maiustused, valged jahutooted, piimatooted, liha ja paljud muud ained jätavad kehasse happelise jäägi, mistõttu on hea oma pH tasakaalu aluliselise veega toetada. Lisaks sisaldab see mitmeid mineraale, nagu kaltsium, naatrium ja kaalium. Need mineraalid on looduslikult aluselises vees kehale kõige kergemini omastatavad, kuna on vette imbunud miljonite aastate jooksul, 470 meetri sügavusel reservuaarides. Aga see pole veel kõik. Looduslikult aluseline vesi villitakse pudelitesse ilma mingite lisaaineteta Värska alevikus otse puurkaevude juures. Nii võid kindel olla, et jood puhtamat vett, mis tuleb otse maapõuest.